Technologie

Internet dla klientów B2B

Internet we współczesnym biznesie to jedno z podstawowych narzędzi pracy. Najlepiej więc od razu przejść do wyboru odpowiedniej usługi. Czym powinien charakteryzować się Internet w segmencie B2B? I jak dopasować go do potrzeb swojej firmy?

Internet, który zapewni stabilność i płynność działań

Korzystanie z Internetu usprawnia codzienną pracę przedsiębiorstwa oraz umożliwia jego funkcjonowanie na większą skalę. Służy tak podstawowym sprawom, jak prowadzenie rozliczeń finansowych, komunikacja na różnych szczeblach oraz prezentacja oferty na zewnątrz. 

Ile firm, tyle potrzeb, dlatego oferta Internetu dla firm powinna być jak najbardziej elastyczna. Istotne są też inne czynniki, które bezpośrednio przekładają się na stabilność łącza oraz wspierają efektywną pracę. Co dokładnie należy wziąć pod uwagę? Poniższe parametry będą kluczowe dla idealnego dopasowania usługi w biznesie.

Odpowiednia prędkość wysyłania i pobierania danych

Prędkość pobierania (download) oraz wysyłania danych (upload) determinuje, m.in. jak szybko odbiera się i wysyła wiadomości lub pliki, jaką jakość obrazu i dźwięku ma wideokonferencja oraz czy firmowe oprogramowanie działa płynnie. Wahania tych parametrów mogą utrudniać pracę, a przy wysokim obciążeniu spowodują znaczny spadek prędkości pobierania lub wysyłania danych. Rozwiązanie? Symetryczny Internet światłowodowy, w którym download i upload są równe, zapewni stabilność bez względu na porę dnia. 

Niezawodność

Internet w firmie musi działać płynnie przez cały czas. Niedopuszczalne są sytuacje, kiedy jakiekolwiek zakłócenia powodują problemy lub opóźnienia z dostarczeniem usługi. W biznesie może to bowiem oznaczać wysokie straty, a także pogorszyć wizerunek przedsiębiorstwa. Szukając odpowiedniej usługi, trzeba więc skupić się na niezawodności łącza. I tutaj również najkorzystniejszym rozwiązaniem okazuje się Internet światłowodowy. Dlaczego? Transmisja danych odbywa się tu przy pomocy przewodu wykonanego z włókna szklanego lub plastikowego, co zapewnia odporność na zewnętrzne zakłócenia i czynniki atmosferyczne.

Bezpieczeństwo

Firmy są szczególnie narażone na ataki hakerskie oraz wycieki danych. Jednym z najpopularniejszych problemów są zaś ataki DDoS. Co to takiego? Określa się tak sytuację, kiedy dochodzi do wysyłki ogromnej ilości niechcianych danych na określony adres IP. Efektem jest przeciążenie serwera, co będzie objawiać się m.in. niedostępnością danej strony internetowej. Można skutecznie zapobiec takim atakom decydując się na Internet dla firm z ochroną przeciw DDoS. Są to mechanizmy filtrowania i czyszczenia ruchu, stanowiące doskonałe zabezpieczenie w przypadku każdej firmy działającej online.

Profesjonalny nadzór

Co jeśli pojawi się nieoczekiwany problem z usługą lub nie wiesz, jak rozwiązać pewne techniczne kwestie? Warto o tym pomyśleć już na etapie wyboru Internetu dla firm. Najlepiej upewnić się, że specjaliści nadzorują sieć 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Monitoring i wsparcie techniczne dają pewność, że w każdym momencie możesz liczyć na pomoc fachowców. A jeśli ze względu na działalność przedsiębiorstwa liczy się szybki czas usunięcia awarii, dobrym pomysłem będzie wybór pakietu z gwarancją naprawy usterki w określonym czasie (np. 24, 12 lub 8 h).

Skalowalność, czyli dopasowanie do potrzeb

Mała, rodzinna firma ma inne potrzeby niż przedsiębiorstwo zatrudniające setki lub tysiące osób. W niektórych przedsiębiorstwach Internet jest narzędziem wspierającym, w innych stanowi filar działalności. Wszystkie te czynniki powinny uwzględniać rodzaj łącza, a także jego przepustowość i szybkość. Oczywiście, z czasem firma może zacząć się rozwijać, co spowoduje, że będzie też potrzebować modyfikacji usługi. Dlatego dobrym wyborem jest Internet z możliwością zmiany prędkości łącza w dowolnym momencie trwania umowy.

Symetryczny Internet Światłowodowy dla Twojej firmy

Internet światłowodowy to najwyższa jakość i niezawodność, która jest doskonałym rozwiązaniem bez względu na wielkość firmy. Jeśli szukasz usługi, która zapewni również elastyczność oraz bezpieczeństwo (ANTY-DDoS), sprawdź ofertę symetrycznego Internetu dla firm od INEA. Wsparcie techniczne, szybkość, stabilność oraz możliwość zwiększenia pasma dają pewność, że oferta będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. 

 

Artykuł sponsorowany

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *