Marketing

Zarządzanie sklepami internetowymi – co trzeba o technologii “headless”?

Zarządzanie sklepami internetowymi to szereg procesów, na który składa się droga do konwersji i maksymalizacji zysków. Liczy się przede wszystkim skuteczność w dotarciu do użytkowników, a następnie zagwarantowanie im najwyżej jakości doświadczeń. Z pomocą przychodzi technologia “headless”. Sprawdźmy więc, jak Shopify daje możliwości jej wdrożenia i co to oznacza dla Twojego e-commerce. 

1. Zarządzanie sklepami internetowymi – co to jest headless e-commerce?
2. Zarządzanie sklepem internetowym – dlaczego rozwiązanie headless jest korzystne?
3. Poprawa użyteczności w sklepie internetowym

Zarządzanie sklepami internetowymi – co to jest headless e-commerce?

Zarządzanie sklepem internetowym musi być bardzo dobrze przemyślane. W grę wchodzi szereg czynników na które składa się końcowy sukces – przejście do ostatniego etapu lejka sprzedażowego. Mowa m.in. o takich jak optymalizacja strony, dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkowników. Z pomocą dla sklepu internetowego przychodzi headless (bezgłowe) e-commerce. 

W praktyce mowa o nowoczesnym podejściu do tematu projektowania, jak również zarządzania sklepem internetowym. To właśnie ono odseparowuje front-end (to, co widzi użytkownik) od back-endu (system zarządzania treścią lub platforma handlowa). Oznacza to, że nie musisz przy każdej zmianie ingerować w kod źródłowy strony. Shopify headless umożliwia niezależne działanie obu tych modeli. Możesz więc z powodzeniem stawiać na zdecydowanie bardziej dynamiczne i co ważne – responsywne interfejsy użytkownika i w międzyczasie niezależnie skupić się na zarządzaniu produktami, danymi klienta, jak również dokonywanych przez niego transakcjach. 

Zarządzanie sklepem internetowym – dlaczego rozwiązanie headless jest korzystne?

Konkurencyjność w branży e commerce jest niezwykle zacięta, dlatego trzeba wdrażać rozwiązania gwarantujące elastyczność i szybkość reagowania na dynamicznie zmieniające się wymagania i potrzeby klientów. W dzisiejszych czasach możemy sięgać po skuteczne metody i narzędzia znacznie zwiększające skuteczność prowadzonych działań, a wśród nich podejście headless.

Bardzo ważnym czynnikiem jest oddzielenie front-endu od back-endu, co prowadzi do uniezależnienia aktualizacji obu wspomnianych elementów. To z kolei bardzo krótka droga do tego, aby wprowadzenie zmian wizualnych, jak również usprawnień funkcjonalności na stronie internetowej mogło odbywać się oddzielnie. Dzięki temu można uzyskać większą swobodę w doborze narzędzi do tworzenia interfejsów, jak również technologii. Jest to niezwykle istotne pod kątem takich działań jak m.in. optymalizacja SEO czy też UX.

Model headless to także możliwość integrowania sklepu z nowoczesnymi narzędziami i kanałami przekazu, w tym takimi jak m.in. media społecznościowe czy też programy do analizy danych.

Poprawa użyteczności w sklepie internetowym 

Kolejny krok, to poprawia użyteczności witryny. Ta ma bezpośredni wpływ na konwersję. Można więc śmiało testować różne layouty. 

 

Artykuł sponsorowany

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *